Deneme denemek, hayat

Yıl sonu yazı yazma meydan okuması Gün: 4

Herkese Merhaba

Meydan okumamın ilk kaybını verdim. Bu yazıyı normalde dün yayınlamam gerekiyordu ama işten dönünce kendimi yatağa attım ve sonraki gün saat 01.15’de uyandım. Galiba lodos ve öğrenciler çarptı.

Photo by Pixabay on Pexels.com

Neyse dünün konusu etkilendiğin ilham aldığın biri hakkında yazmaktı. Uzun uzun düşündüm ve etkilendiğim çok fazla insan olduğunu farkettim. Teyzem, sevdiğim bir kaç blog yazarı, üniversitedeki hocalarımdan bazıları… Ama aralarından eni seçemedim o yüzden çocukluk ve gençlik kahramanım bir yazardan bahsetmeye karar verdim

Yazarımız John Ronald Reuel Tolkien. Kendisi Hobbit ve yüzükler efendisi serilerinin yazarı İngiliz bir dilbilimci aslında filolog desek daha doğru olur. Hayatına wikiden bakabilirsiniz. Ben kendisinden iki yönden çok etkilenirim. Birincisi Üniversitede bir akademisyen olarak fantastik edebiyatı savunmuş ve en önemli öncülerinden biri olması. İkinci sebebi ise adamın kendi kitapları için dil oluşturması, harika bir şey ben de yapmak istiyorum. Bir ara yüzüklerin efendisine inanılmaz kafayı takmıştım ve elfçe öğrenmeye çalışmıştım. Hatta kendime elfçe isim bile bulmuştum “ithilwen”. Onun dışında J.R.R.T’nin arkadaşları özellikle Narnia Günlüklerininde yazarının bulunduğu “Inklings” klübude bence oldukça ilham verici. Ben de arkadaşlarımla böyle bir kulüp kurmak istemiştim ama tahmin edersiniz ki işler pek yolunda gitmedi. Bunların dışında söylemeden edemeyeceğim bende yüzükler efendisinin çevirmeninin imzaladığı kitabı var. Kütüphanemdeki en değerli kitaplardan biri : )

Herkese bol kitaplı günler

-Alumina

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s