Dizi

Cheese in the Trap

Herkese Merhabalar

Tuhaf bir şekilde dizinin adam akıllı bir fragmanını bulamadım.

Yine hiçbir şey yapasımın gelmediği günlerde bari bir Kore dizisi izleyeyim, belki içim kıpır kıpır eder diye düşünüp başladım bu diziye. İlk 5 bölümü çok akıcı ve hızlı ilerledi. Henüz bitirmedim ama buyrun şimdiki küçük inceleme yazım.

Dizimizin ana karakteri doğuştan kıvırcık saçlı Üniversite öğrencisi Seol. Kendisi ucu ucuna geçinebilen bir öğrenci. Bir gün diğer işletme okuyan kankileriyle akşam yemeği yerken okulun zengin ve herkesin kendisine kin tuttuğu üst sınıflardan bir öğrenci olan Yoo Jung’un kendisine sarkıntılık yapan kızın üzerine bir şeyler döktüğünü yakalar. Yoo Jung Sunbae bu işte o kadar profesyoneldir ki herkes bunu tatsız bir kaza olarak düşünür. Ama gerçek öyle değildir. Ve Seol’un hayatı bunu farkettiğinden beri değişir. Çocuk Seola takmıştır…

Sonra diziye benim sevdiğim karakter gelir. Baek In-Ho. Baek In-Ho ve sinir bozucu kız kardeşi Baek In-Ha Yoo Jungun geçmişinin bir parçasıdır. Şahsen ben In-Ho’yu ana çocuk olan ama umarım olmayan Jungdan daha çok sevdim çünkü 1) kendisi esprili, enerjik ve çalışkan 2) serseri kılıklı ve ana karakterimizden daha yakışıklı 3) en sevdiğim karakter hikaye özelliğine sahip: piyano çalmayı bırakmış piyanist. Kousei Arimadan beri bu troope’a düşerim ve yine düştüm.

In-Ho ve Seol

Şimdilik dizinin 8. bölümündeyim ama hikaye Jung x Seol şeklinde gittiği için biraz soğudum. Her ne kadar Jung modern zaman yanderesi olsada In-Ho candır. Umarım bu dizinin sonunda bir ilk olarak ana karakter sonradan çıkan karakterle birlikte olur. Öyle olacağını çok ummuyorum ama bakalım

Dizi hakkında sevdiğim bir diğer iki şey de dizinin ilk bölümlerinde üniversite hayatına güzel değinilmesi. Özellikle grup ödevi veren hoca çok hoşuma gitti. Aynı bizim hoca dedim. Kendisinin çıktığı sahneleri bizim sınıftakilere izletmek isterdim, özellikle grup ödevi başında patlayınca Seola yaptığı konuşmayı.

pretty relatable

Dizideki üniversite yaşamnını yüzde yüz gerçekçi olmasa da üniversiteden uzak olduğum bu günlerde izlemek hoşuma gitti. Seolu ve arkadaşlarını, para problemlerini, beraber vakit geçirmelerini, güzel bahçeyi problemli hocaları falan.

Diziye sırf In-ho için devam edeceğim, bakalım tekrar piyona çalabilecek mi ? Diziyi bitirirsem tekrar gelip yazarım. Ayrıca dizi aynı isimli canım arkadaşımın ilk popüler olduğu zamanlarda oku oku diye tutturduğu bir webtoondan uyarlanma. Galiba devam ediyor ama dizi 16 bölüm, devam sezonu da gelmeyecek galiba.

Uzun zamandır yazamadığım için üzgünüm. Herkese bol dizili eğlenceli günler dilerim ve çok yakında görüşmek üzere

-Alumina

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s