Anime

A Whisker Away, içinde kediler olan tatlış mı tatlış bir Anime Filmi

Herkese merhaba 😸

Tatlış mı tatlış içinde kediler olan bir anime filmi izlemek ister misin ? Benim gibi kedileri çok seven insanlar bu anime ve konusuna bayılacaklardır eminim

Animenin orijinal adı “泣きたい私は猫をかぶる“(Nakitai Watashi wa Neko wo Kaburu) Türkçesi ” Ağlamak isteyen ben kedi taklidi yapıyorum”. Güzel bir çeviri olmayabilir. İngilizce başlık adına hiç girmeyeceğim. Bir bıyık uzaklıkta…

Hikayemiz orta okula giden ailesiyle, daha çok üvey annesiyle, problemler yaşayan Miyo’nun yaz festivalinde kendisini kediye dönüştüren bir maske alıp kendisine yüz vermeyen çocuğa kedi olarak yaklaşmasını anlatıyor. Harika değil mi ? Kedi olup hoşlandığın çocuğun yanına gitmek. Oyunlar oynamak falan.

Oyunlar oynamak 😏

Hoşlandığı çocuk Hinode dışarıdan soğuk ciddi, kedileri seven yalnız Kuudere karakter tipine mensup biridir. Mugenin, yani Miyonun davranışlarını abartı bulur ve kızı sürekli reddeder. Kendi dertleri vardır. Dedesinin çömlekçilik işine devam etmek ister ama maddi sıkıntılar buna engel olur. Ve kedileri çok sever. Kaybolan kedisi taro’nun adını sürekli peşinde koşan bu yeni beyaz kediye verir. Kedi dişi, taro erkek ismi olduğu halde. Bu arada Taro Japonların en sevdiği isimlerden biri olmalı çünkü benim Japonca hocamın kedisinin ismi de Taro.

Neyse olaylar gelişir, Miyo gerçek hayatta da kedi gibi davranarak Hinodenin dikattini çeker. Olaylar kötü yönde gelişir. Miyo gerçek hayattan iyice soğur ve hep kedi olmayı diler. Dileği gerçek olur ama o artık pişmandır. Yaz festivali bitmeden önce insana dönmek zorundadır yoksa bundan sonraki hayatı boyunca hep kedi olarak kalacaktır.

Filmin sonunu bulmayı size bırakıyorum. Tahmin edilebilir bir son ama olsun. Çok tatlı bir filmdi. Kimi yönlerden daha iyi olabilirdi. Ve filmde en sevdiğim yön sonlarda ortaya çıkan kedi adasıydı. Orayı çok sevdim. Kedi adası bana biraz Ruhların Kaçışını hatırlattı.

Ana karakter Mugeyi çok sevdim. Tam benim kafadan bir kız. Hardcore Fangirl. Gülümsemesinin ardına sıkıntılarını gizliyor.

Bu arada Hinode’yi seslendirmek için Natsuki Hanae’den daha iyisini bulamazlardı heralde. Adamı twitterdan takip ediyorum hergün kedisinin resimlerini paylaşıyor😻.

Animenin yüz çizimleri başlarda biraz farklı gelse de arka planlar çok güzeldi. Şu yağmurlu arka planlara bakın.

Yani kısaca filmi izlemenizi öneririm ve bol kedili günler🐈🐈🐈🐈

-Alumina

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s