Anime, Dizi

A Day Before Us/ Animasyon

Bugün sizlere internetten bulduğum sevimli mi sevimli bir kore animasyonunu paylaşacağım. Kimileri buna webtoon diyor çünkü bölümleri kısacık, jenerik dahil 3-5 dakika.

Bu resimde gördüğünüz dört karakterin çevresinde dönüyor hikaye.  Yeo Reum, Ha Eun, Kim Wook, ve Yeon Woo. Bu dört karakterin aşk hikayeleri anlatılıyor bu animasyonda.

Ben henüz tamamını izlemedim ama görselliği ve kısalığı çok dikkatimi çekti. Gözü yormayan renkler ve arka planların görüntüsü bana sulu boya resimleri hatırlattı ki bu bence başlı başına izlemek için güzel bir sebep.

Bu animasyonun tüm bölümlerini youtubeta bulabilirsiniz. Toplam üç sezon, yaklaşık 50 bölüm. 3. sezon “a day before us Zero” karakterlerin lise hayatına odaklanıyor. Yapımcılığını Life is a Comic kısaca LICO isimli Kore animasyon ve webtoon stüdyosu üstlenmiş.

Çok tatlı, çok kısa ama kısa olmasına rağmen anlamlı bu animasyonu ilgililere tavsiye eder herkese iyi günler dinlerim.

-Alumina

Ps. Ayrıca Kim Wook (mor saçlı oğlan)nın sesi bizim Mystic Messengerdaki Unknownla aynı galiba. Korece bilmediğimden ve uzun vadede öğrenmeyi düşünmediğimden kontrol edemedim. Bilen biri yorumlara yazarsa güzel olur 🙂

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s